Национални дан књиге

Национални дан књиге се обележава 28. фебруара. Успоставио га је 2013. године историчар, преводилац и сценариста Дејан Ристић који је тада обављао дужност уравника Народне библиотеке Србије. На тај дан је 1832. године секретар кнеза Милоша Обреновића Димитрије Давидовић упутио писмо кнезу Милошу у коме му је представио план о уређењу Народне библиотеке Србије, тако да је овај датум узет за Дан Народне библиотеке Србије, најстарије установе културе у Србији. Нажалост, библиотека је бомбардована 6. априла 1941. када је бомбардовањем Београда започео Други светски рат. У њој је била готово сва писана култура српског народа и све је нестало тог дана.

Наша школа се прикључила четвртом реализовању акције „Читајмо гласно“, коју организује Друштво школских библиотекара Србије, па смо гласно читали и у учионици и у дворишту.Надамо се да смо успели да промовишемо културу читања, а нама је било беома лепо и уживали смо у књижевним делима наших писаца.

Библиотека некад

Димитрије Давидовић

Дан књиге - ликовни радови ученика од 5-8. разреда на тему илустрација сцене омиљене књиге

Илустрацију сцене из омиљене књиге, поводом Дана књиге, радили су ученици 5. и 6. разреда:
Јана Долинга 5/2 - "Северна капија", Данијел Јовановић
Страхиња Бачић 6/2 - "Бајке за децу"
Нина Илић 5/1 - "Мали принц", Антоан де Сент Егзипери
Лара Лазић 5/1 - "Haikyu" - Haruichi Furudate
Василије Јањушевић 6/3 - "Minecraft"
Андрија Живанчевић 5/1
Матија Тодоровић 6/2