„Еколошко вршњачко оснаживање (ЕВО)“

У петак, 20. маја 2022. године у великој сали општине Звезадра одржана је конференција у оквиру пројекта „Еколошко вршњачко оснаживање (ЕВО)“. Циљ ове конференције је био:

1. Подизање свести и знања у области екологије и одрживог развоја младих и њихових наставника из свих основних школа са територије Звездаре;
  2. Оснаживање ученика да делују међу својим вршњацима у области екологије;
  3. Оснаживање и акционо повезивање школа међусобно и општинских структура у области екологије и заштите животне средине.

Ученици седмог разреда из школа са територије општине Звездара су се представиле својим досадашњим пројектима у области одрживог развоја и заштите животне средине. Након тога је одржана радионица на тему “И шта ћемо даље?”, на којој је био циљ да се предложи, спроведе и побољша свет у коме живимо и у коме ће сви после нас живети и уживати у благодатима које само природа може да понуди.