НАША МЛАДА ПЕСНИКИЊА

У нашој школи, 24. марта одржана је промоција збирке песама младе песникиње, Иве Јовановић , ученице 8-2. Ово изузетан дан за нашу школу јер је ово први пут да неки ученик објави своју књигу док похађа основну школу.

Књига „Живот је највеће чудо“ има 99 песама, од којих је истоимена песма добила награду на конкурсу Спомен-парка Крагујевац. Збирка садржи претежно љубавну поезију, али се у неким песмама млада песникиња окренула и родољубивим и историјским темама.

Ива Јовановић истиче да јој је највећи ослонац била породица, наставница Драгана Рашуо и, наравно,Братискав Голић, власник „Српске куће“ која је објавила збирку.

Промоцији су присуствовали ученици, наставници, директорка Марица Ременски, а стихове Иве Јовановић су говорили Маша Ракојевић, Емилија Касами, Василије Јањушевић, док их је на гитари пратила Уна Трендић.

Ива намерава да и даље пише па се сви надамо да ћемо и даље уживати у њеном таленту.