Посета Новом гробљу

Ученици наше школе, већ три деценије са наставницом Драганом Рашуо, посећују гробове писаца који су сахрањени у нашем комшилуку, на Новом гробљу. То је прилика да одају пошту писцима уз чија дела одрастају и који формирају њихов поглед на свет и живот. Поред тога, та врста амбијенталног учења помаже им и да повежу дело и писца, што многима представља тешкоћу.

Тако је, ове године, одељење 7-3, у оквиру акције Писци из моје Читанке, обишло и оставило цветић на гробове Бранка Ћопића, Милоша Црњанског, Иве Андрића, Петра Кочића и многих других. Ученике је највише забавио споменик Бранислава Нушића, а овом приликом су се подсетили бројних анегдота из његовог живота о кјима су читали у његовој аутобиографији.