Међународни дан матерњег језика

Српски језик нема никог осим нас - Душко Радовић

У нашој школи обележили смо овај датум кроз различита предавања ученицима о значају матерњег језика. Ученици осмог разреда имали су квиз који је направила ученица Емилија Касами која похађа наставу српског по програму ИОП 3. Наставнице Слађана Бирманчевић Крунић и Драгана Рашуо организовале су надметање ученика осмог разреда преко Кахута. Било је и забавно и узбудљиво, а победу је однео ученик Јован Тошовић из 8-1. Друго место је заузла Ана Јушковић 8-3, док је трећа била Ања Ерчевић из 8-1. Часу су присуствовале и директорка, Марица Ременски, као и педагог- Дијана Манце. Поред тога осмаци су решавали и укрштеницу о Вуку Караџићу, реформи језика и Вуковом родном крају.

Поред тога овај значајан датум је обележен у виду ваннаставних активности и на часовима одељењског старешине .