Међународни дан детета

Међународни дан детета прославља се 1. јуна, како би се указало на дечја права и складан развој у оквиру породице и шире друштвене заједнице.

Овај важан датум обележили су ученици првог, другог и трећег разреда који похађају продужени боравак, заједно са својим учитељицама. Говорећи о правима и равноправности деце широм света, издвојили су поруке, које су истакнуте на паноу у холу наше школе.

У понедељак, 5. јуна, за исте ученике организован је пикник у школском дворишту. Уз дружење, музику и храну, ученици су имали прилику и да се опробају и надмећу у различитим спортским и друштвеним играма. Полигон спретности, друштвена игра "Твист", бадминтон, лимбо денс, такмичење у екипним спортовима, само су неке од активности које су потврдиле да је игра најважнији дечји посао!