Међународни дан спорта

Поводом Међународног дана спорта у нашој школи су у седмици од 3. до 7. априла 2023. године одржане бројне спортске активности у којима су учествовали сви ученици од 1. до 8. разреда. Са жељом да сваки дан буде дан спорта и саставни део живота свих ученика, организована су такмичења у кошарци, малом фудбалу, трчању и „Између две ватре“.

Пошто је 6. април проглашен за Међународни дан спорта у знак сећања на дан када су отворене прве модерне Олимпијске игре у Атини 1896. године, на тај дан смо организовали пријатељску утакмицу у малом фудбалу између ученика и родитеља деце.

Цела седмица је протекла у доброј спортској атмосфери и бодрењу свих учесника са жељом да деца заволе физичке активности и кроз спорт се формирају у здраве и позитивне личности.