Посета Ватрогасно - спасилачкој бригади

Ученици првог разреда су 9. 6. 2023. године посетили Ватрогасно-спасилачку бригаду у улици Мије Ковачевића 2-4. Двадесетак ватрогасаца им је показало како изгледају њихова возила и шта све користе при интервенцији. Ученици су имали прилику да пробају ватрогасни шлем. Након тога, показали су им како доспевају на велике висине. Невероватна им је била чињеница да корпа може да се подигне чак 37 метара увис, одушевљено су посматрали подизање корпе, изгледало је као да могу да се дохвате облаци. Највеће одушевљење је изазвао улазак у ватрогасна кола на полигону. Ученици су имали прилику и да присуствују стварној припреми ватрогасаца за интервенцију, с обзиром на то да су имали хитну интервенцију. Посета је помогла ученицима да повежу научено градиво на тему ,,Непогоде и опасности“ са стварним животом. Пуни лепих утисака вратили су се у школу и на креативан начин нацртали виђено.