Саобраћајни полигон - „Ђак у саобраћају“

Комисија за координацију безбедности на путевима ГО Звездара у сарадњи са Секретаријатом за саобраћај Града Београда организовала је едукативни саобраћајни полигон за ученике млађих разреда основних школа.

У среду, 22.3.2023. године, у школском дворишту, постављен је мобилни саобраћајни полигон за ученике наше школе. Ђаци су имали прилику да се опробају у улози возача и пешака. Саобраћајна правила утврђена су кроз симулацију раскрсница и семафора. Едукацију деце реализовали су стручни предавачи Агенције за безбедност саобраћаја, а ученици су на крају обуке добили информаторе у облику возачких дозвола као потврду да су успешно савладали обуку.

Цео едукативни програм организован је како би деца лакше усвојила саобраћајна правила и била спремнија да правилно одреагују у опасним ситуацијама које могу да се десе у саобраћају.