Пројекат ScienceScool

У оквиру Пројекта ScienceSCool, у сарадњи са ИМГГИ (Институт за молекуларну генетику и генетички инжењеринг), дана 17.10.2022, ученици наше школе су имали прилику да погледају и учествују у поставкама које су им приредили научни сарадници др Милан Гавриловић са Биолошког факултета, др Бојана Недић Васиљевић и сараднице са Факултета за физичку хемију, као и др Катарина Митровић са Етнографског Института САНУ.

Провели смо један дан са ботаничарем, вежбали и демонстриралии ефекат површинског напона на раствору сапунице, и тоталну рефлексију на води, видели и доживели начин живота, религију, идентитет и језик Северноамеричких Индијанаца. Радујемо се поновном сусрету са нашим драгим гостима, на неком новом путовању и задатку.