ЗАВРШНА ПРИРЕДБА УЧЕНИКА ПРВОГ РАЗРЕДА

Дана 28. 06. 2023. године у школском дворишту ОШ "1300 каплара" одржана је завршна приредба ђака првака. Приредба је била посвећена осврту на први разред и са каквим су се тешкоћама, али и лепим стварима, суочили ученици првог разреда. Низале су се песмице о другарству и школи, на шаљив начин су представљене ситуације из учионице кроз два драмска текста, док је трећи драмски текст на шаљив начин представио обавезе детета и однос између брата и сестре. Чланови фолклорне секције су спремили право изненађење за родитеље и показали шта су све научили у овој школској години. За крај приредбе ученици су, уз кореографију, певали "Школску азбуку" и изазвали највеће одушевљење код родитеља који су овај наступ испратили великим аплаузом.

Образовање је важно, као и другарство. Познато је да је школа веома погодно место за дружење и склапање нових пријатељстава. Нека су другарства топла и пуна разумевања, а нека претрпе свађе и помирења. Школа није само место за учење. Зато, има ли бољег места и прилике да се говори о другарству?