Предавање о рециклажи за ученике 7. разреда

Дана 19.09.2024. године, у холу наше школе одржано је инспиративно предавање о рециклажи за ученике 7. разреда, у организацији Удружења "Зелени, чисти свет", а предавање је одржала научна сарадница Биолошког факултета Мира Фишкаловић уз подршку Секретаријата за заштиту животне средине у склопу Пројекта „Отпад је ресурс - за мој чист БеоГрад”. Током предавања, професорка Мира на занимљив, интерактиван начин, заједно са радозналом, и енергичном децом, објаснила jе значај очувања животне средине и како свако од нас може дати допринос. Такође, представљена је преса за смањење запремине отпада, која је додељена школи и која омогућава ефикасно и једноставно рециклирање пластичних флаша, чаша, лименки и других материјала.

Захвалност директорки школе на изузетној сарадњи, посвећености и разумевању у ширењу свести о заштити животне средине, као и наставници биологије и ученицима седмог разреда. Ова заједничка мисија представља важан корак ка бољој и чистијој будућности.

Активности на пројекту "Отпад је ресурс - за мој чист БеоГрад" из школске 2024/2025. године →