Дан сећања на жртве холокауста

Сваке године, 22.априла, обележава се Дан сећања на жртве холокауста, на страдале Србе, Роме као и Јевреје у Другом светском рату.

Тај датум је свесно изабран, зато што су у ноћи између 21. и 22. априла 1945. године две групе са по више од 1.000 заточника покушале пробој из усташког концентрационог логора Јасеновац (тачније, из логора Доња Градина и логора Кожаре у НДХ), од којих се само њих око 100 спасло.

У нашој школи овај тужан јубилеј су обележили ученици осмих разреда заједно са својом наставницом историје гледајући филм посвећен холокаусту и израђујући пригодне паное. Разговарали су на тему холокауста, страдалих Јевреја и Срба, концентрационих логора и опхођења према затвореницима. Такође, упознали су се са појмом геноцида као и са постојањем меморијалног комплекса Јад Вашем у Израелу.