Дан заштите озонског омотача

У оквиру програма заштите животне средине и културних активности школе, у нашој школи је 16. септембра обележен Међународни Дан заштите озонског омотача. Иако су специфични услови у којима похађамо наставу, млади чувари природе су разумели важност озонског омотача кроз прилагођене видео садржаје, презентације, слике и текстове. Њихово ангажовање је обједињено на заједничком паноу.

Циљ обележавања Дана заштите озонског омотача је и подизање опште свести о потреби заштите озонског омотача који чува свет на Земљи од штетног ултраљубичастог зрачења и утиче на атмосферску расподелу температура и климу на планети. Сунчева светлост омогућава живот, а озонски омотач омогућава живот онакав какав знамо.